BMM zintegrował system AMMS z systemem informacji onkologicznej ARIA
w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu
Zespół wdrożeniowców BMM zakończył projekt integracji dwóch systemów medycznych: AMMS (system HIS) oraz
ARIA (system informacji onkologicznej) - w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.
AMMS – Asseco Medical Management Solutions | ARIA – System informacji onkologicznej ARIA® |
To kompleksowy, zintegrowany system informatyczny wspomagający działalność średnich i dużych placówek medycznych. |
To kompleksowe rozwiązanie do zarządzania informacjami i obrazami, które pozwala nadzorować wszystkie aspekty opieki onkologicznej nad pacjentami. ARIA łączy dane onkologiczne dotyczące naświetlania, informacje medyczne i chirurgiczne w kompletny, specyficzny dla onkologii EMR, który pozwala zarządzać całym procesem leczenia pacjenta - od początkowej diagnozy do kontroli po leczeniu. |
Celem projektu była eliminacja konieczności ewidencji w szpitalu danych pacjentów w dwóch różnych systemach. W ramach integracji AMMS obecnie przekazuje do ARIA dane o ruchu chorych, dane pacjentów i zlecenia na radioterapię. Odbywa się bieżący przepływ informacji dotyczący:
- Ewidencji pobytów na oddziale, przesyłania zmodyfikowanych danych demograficznych pacjenta.
- Przesyłania informacji o połączeniu dwóch pacjentów.
- Przesłania zlecenia radioterapii do ARIA i odbiór wyników.
Etapy prac integracyjnych wdrożenia
Etap I
Etap II
Etap III
Etap IV
Dostawę licencji Modułu Oprogramowania Aplikacyjnego.
Uruchomienie komunikacji jednostronnej oraz utworzenie komunikatów zgłoszeniowych, założenie Pracowni Diagnostycznej AMMS, rozszerzenie worklisty o dodatkowe badania w ramach dostarczanego nowego aparatu TK.
Dostarczenie i instalację nowej wersji oprogramowania AMMS, zapewniającej przesyłanie komunikatów ORU z danymi radioterapii z systemu Aria do systemu AMMS.
Konfigurację dodatkowych jednostek w AMMS.
„Dzięki zintegrowaniu obu systemów proces rejestracji oraz informacje o zakończonym leczeniu są przesyłane w sposób automatyczny. Automatyzacja znacznie ograniczyła możliwość wprowadzenia błędnych danych oraz znacząco wpłynęła na przyśpieszenie pracy sekretariatu Zakładu Radioterapii ” – mówi Marcin Sawicki (Kierownik Pracowni Fizyki Medycznej; Z-ca Kierownika Zakładu Radioterapii) w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. |