top_bg.jpg [123.67 KB]

E-skierowanie premiowane przez NFZ

 

Po e-recepcie i e-zwolnieniu nadchodzi czas na e-skierowanie. E-skierowanie jest kolejnym etapem informatyzacji polskiej służby zdrowia. Zostanie udostępnione w ramach projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" (System P1).

Głównym celem e-skierowania jest ułatwienie procesu realizacji skierowań, optymalizacja czasu po stronie lekarzy i pacjentów oraz eliminacja problemu błędnych i nieczytelnych skierowań.

Docelowo po wystawieniu przez lekarza e-skierowania, pacjent otrzyma wydruk informacyjny zawierający kod kreskowy. Będzie mógł także wybrać skierowanie w formie elektronicznej, jako SMS lub e-mail zawierające 4-cyfrowy kod weryfikacyjny.

 

Korzyści dla pacjenta:

  • rejestracja zdalna bez konieczności dostarczania papierowego skierowania;
  • eliminacja ryzyka zgubienia skierowania;
  • wgląd do e-skierowania poprzez Internetowe Konto Pacjenta.


Korzyści dla jednostki:

  • wyeliminowanie nieczytelnych skierowań; 
  • automatyczna weryfikacja poprawności e-skierowania. 

 

Od 8.01.2021 wszystkie skierowania wystawiane w formie papierowej zostaną zastąpione skierowaniami elektronicznymi. Aby zachęcić placówki medyczne do wcześniejszej zmiany formy wystawiania skierowań NFZ zaproponował dodatkowe premie finansowe dla placówek POZ i AOS. Dodatkowo premiowane jest umówienie porad w AOS na podstawie wystawionego e-skierowania w ciągu 2 godzin od momentu jego wystawienia.

Po ogłoszeniu przez NFZ informacji o dodatkowym premiowaniu pojawiło się duże zainteresowanie tematem wśród naszych klientów.

Podjęliśmy się dostarczenia tego rozwiązania w ramach oferowanego przez Nas systemu HIS - Asseco Medical Management Solutions. Asseco Poland udostępniło swoje oprogramowanie już w fazie testów jako jeden z 4 głównych dostawców.

 

3.jpg [29.87 KB]

 

Główne funkcjonalności systemu:

  • Możliwość wystawienia, przez uprawnionego pracownika medycznego, e-skierowania w systemie lokalnym Usługodawcy, wraz z podpisaniem dokumentu elektronicznym podpisem, zgodnie z wytycznymi CSIOZ (podpis kwalifikowany, certyfikat ZUS (e-ZLA) lub Profil Zaufany).
  • System lokalny Usługodawcy umożliwia przegląd wystawionych, we wskazanym okresie, e-skierowań w kontekście pacjenta i zapoznanie się z ich bieżącym statusem w P1.
  • System umożliwia podgląd, wydruk, zmianę statusu oraz anulowanie wystawionego dokumentu e-skierowania. 
  • System jest zintegrowany z Platformą P1 w zakresie zapisywania oraz pobierania przez system lokalny poprawnego dokumentu e-skierowania w Systemie P1.

 

Aktualnie sprzedaliśmy licencje do kilkunastu naszych klientów, u których trwają prace konfiguracyjne. Cieszymy się, że mamy możliwość uczestnictwa w procesie cyfryzacji sektora ochrony zdrowia oraz pośredni wpływ na jakość leczenia pacjentów w Polsce. Mamy nadzieję, że dostarczone przez nas rozwiązanie pomoże usprawnić pracę naszych klientów oraz pozwoli na skorzystanie przez nich z dodatkowych premii finansowych oferowanych w ramach środków z NFZ.

 

Jednostki zainteresowane zakupem licencji modułu AMMS e-skierowania prosimy o kontakt z działem handlowym lub o zgłoszenie za pomocą poniższego formularzu: 
button_czytaj.png [1.28 KB]

Partnerzy

Partnerzy

Zaufali nam

Kontakt

BMM Sp. z o.o., ul. Rzeszowska 101, 36-060 Głogów Małopolski