top_bg.jpg [123.67 KB]

Wdrożenie Bloku Operacyjnego

w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie

 

Szpital Specjalistyczny w Brzozowie Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny im. Ks. B. Markiewicza istnieje i działa w branży medycznej od 70 lat. Przez ostanie 10 lat swojej działalności współpracuje z firmą BMM w zakresie informatyzacji m.in. systemu HIS. Szpital stale rozwija swój system informatyczny poprzez wdrażanie kolejnych modułów dostępnych w ramach pakietu Asseco Medical Management Solutions. Tym razem podmiot postanowił zoptymalizować działanie Bloku Operacyjnego. Jednostka posiada 5 sal operacyjnych, na które zlecane są zabiegi z pięciu różnych oddziałów.

 

Potrzeby biznesowe

 

Głównym celem szpitala była chęć usprawnienia organizacji oraz planowania zabiegów. Jednostce zależało również na możliwości prowadzenia dokumentacji medycznej zgodnie z wymogami prawa i akredytacji. W celu optymalizacji kosztowej zabiegów szpital wymagał także prowadzenia ewidencji wyrobów medycznych i innego sprzętu używanego do operacji.

 

 wdrozenie brzozow kwadrat.png [629.58 KB]
 „Wdrożenie modułu Blok Operacyjny AMMS znaczenie usystematyzowało i poprawiło jakość dokumentacji medycznej Pacjentów operowanych w naszym bloku operacyjnym, która dotychczas prowadzona była w formie tradycyjnej. Dzięki programowi wszystkie wymagane dokumenty uzupełniane są na bieżąco, w czytelny i jasny sposób. Początkowo podczas wdrożenia do pracy w programie napotykaliśmy na różnego rodzaju kłopoty wynikające z nieznajomości modułu, ale dzięki profesjonalnemu podejściu firmy BMM i możliwości kilkukrotnych, bezpośrednich spotkań z Panem Norbertem wspólnie pokonaliśmy te trudności. Obecnie system działa sprawnie i przejrzyście, a po zakończonym leczeniu operacyjnym, podczas przekazania Pacjenta na macierzysty oddział, do historii choroby dołączana jest pełna dokumentacja z przeprowadzonych czynności na bloku operacyjnym, po jej elektronicznym wypełnieniu w module blok operacyjny AMMS. Uważam, że w/w moduł jest bardzo pomocy w codziennej pracy bloku operacyjnego i znacznie usprawnia jego funkcjonowanie” – mówi Dr n.med. Mariusz Wesecki, Kierownik Bloku Operacyjnego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie.

 

 

Rozwiązanie 

 

Analizując potrzeby klienta, podjęto decyzję o uruchomieniu modułu Blok Operacyjny AMMS na 6 stanowiskach. Licencje wraz z nadzorem autorskim producenta oprogramowania dostarczył BMM, który został wyłoniony jako dostawca w drodze postepowania przetargowego. Zaproponowane rozwiązanie bardzo dobrze wpisało się w infrastrukturę i spełniło wymagania klienta.

 

Wdrożenie 

 

Wdrożenie rozwiązania objęło konfigurację i parametryzację systemu. Konfigurację słowników, traktu porodowego, protokołu pielęgniarki operacyjnej, listy zabiegów stosowanych na bloku operacyjnym, współpracy bloku operacyjnego z apteczką oddziałową oraz konfigurację szablonów zleceń zabiegów i kwalifikacji anestezjologicznej. W ramach wdrożenia odbyły się również szkolenia personelu medycznego.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu personelu oraz kierownika Bloku Operacyjnego udało się pomyślnie zrealizować projekt w założonym terminie.

 

 „Personel Bloku Operacyjnego podszedł do wdrożenia bardzo profesjonalnie i systematycznie. Pomimo, że wcześniej nie pracowali na żadnej aplikacji obsługującej Blok, stanęli na wysokości zadania. Szkolenia oraz rozpoczęcie pracy w aplikacji przebiegło pomyślnie”- komentuje Norbert, Konsultant ds. Systemów Informatycznych w Ochronie Zdrowia w BMM.  
 3.png [2.53 MB]

 

 
Szpitale zainteresowane współpracą w podobnym zakresie zapraszamy do kontaktu:
button_czytaj.png [1.28 KB]

Partnerzy

Partnerzy

Zaufali nam

Kontakt

BMM Sp. z o.o., ul. Rzeszowska 101, 36-060 Głogów Małopolski